ليست مطالب مفيد برای مهاجرت

Featured

مهاجرت به عمان | از صلح و امنیت در "خاورمیانه" لذت ببرید!!

 

 

مهاجرت به عمان | از صلح و امنیت در "خاورمیانه" لذت ببرید!!

 

اگر برای مهاجرت به عمان، اطلاعاتی ندارید، تردید دارید یا اصلاً نمی‌دانید مقصد خوبی برای مهاجرت هست یا خیر، کافی است به آمارهای زیر دقت کنید:

 • کشور عمان، جزء 10 کشور امن جهان برای سفر و زندگی در سال 2019 شناخته شده است.
 • عمان از لحاظ سرانه تولید ناخالص ملی، جزء 40 کشور اول جهان است.
 • عمان از لحاظ میانگین درآمد مردم (قدرت خرید) در بین 45 کشور نخست دنیاست.

و آمارهای عجیب و جالب دیگر که تا فردا صبح هم می‌توان به نوشتن آن ادامه داد!

نکته مهم: لاین های فعال sirbenemi برای مهاجرت به کشورهای خلیج فارس ثبت شرکت در عمان یا ثبت شرکت در امارات است. البته خودتان را محدود نکرده و ببینید شانستان برای مهاجرت به سایر کشورها مثل آلمان، استرالیا، کانادا و … چقدر است. اگر فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید، ما شرایطتان را بررسی و کمک می‌کنیم تا بهترین تصمیم را بگیرید

 

مهاجرت به عمان یکی از پیشرفته‌ترین و امن‌ترین کشورهای جهان عمانِ 100 سال پیش که کشوری بیابانی با مردم بدوی بود را به دست فراموشی بسپارید؛ اکنون عمان که به صلح و دوستی در خاورمیانه مشهور شده، یکی از پیشرفته‌ترین و امن‌ترین کشورهای جهان شده و مهاجرت به عمان، گزینه‌ای محبوب به ویژه برای ایرانیان است.

از جمعیت 6 میلیون نفری عمان، اکنون بیش از 10 هزار نفر ایرانی‌اند و همین تعداد بالا نشان از محبوبیت و مطلوبیت عمان برای مهاجرت ایرانیان است.

در مقاله پیش رو، تلاشمان این بوده که اطلاعات دست‌اول و کاربردی در مورد مهاجرت به عمان در اختیارتان قرار دهیم. از شرایط مهاجرت به عمان گرفته تا روش‌های اخذ ویزای عمان و سایر موارد مهم!

مزایای مهاجرت به عمان؛ چرا باید به عمان مهاجرت کنیم؟

شاید اگر از بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند، بپرسید که چه کشورهایی مدنظرشان است، کمتر کسی کشور عمان در میان گزینه‌هایش باشد. بااین‌حال می‌توانید مطمئن باشید که کشور عماننه تنها اکنون به مقصدی عالی برای مهاجرت بدل شده، بلکه احتمالاً در سال‌های بعد، جزء اصلی‌ترین گزینه‌های مهاجرت هر شخصی خواهد شد. تنها چند نمونه از مزیت‌های مهاجرت به عمان را بخوانید:

 • کشور عمان اقتصاد روبه‌رو رشد و مناسبات سیاسی گسترده‌ای با جهان دارد. برای همین، نیاز به نیروی کار و شهروندانی دارد که در این مسیر مسئولیت‌ها و شغل‌های فراوان را بر عهده بگیرند.
 • جمعیت بومی عمان و نرخ زادوولد در آن کم است، پر کردن مشاغلی که در آینده گسترده‌تر هم خواهد شد، نیاز به نیروی کار دارد و عمان، چاره‌ای جز جذب نیروی انسانی از سایر کشورها ندارد!
 • رابطه بین ایران و عمان، در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌برد، همین روابط خوب، دلیل مناسبی برای مهاجرت ایرانیان به این کشور است.
 • میانگین دستمزد در عمان خیلی بالاست (بیش از 25 میلیون تومان در ماه به‌صورت میانگین که برای شغل‌های تخصصی، بسیار بیشتر است).
 • سرمایه‌گذاران از معافیت‌های گسترده مالیاتی برخوردار هستند
 • اقتصاد این کشور به دلیل دوری عمان از تنش‌های سیاسی، امن است و احتمال بروز بحران‌های بزرگ یا ناپایداری و بی‌ثباتی در آن خیلی کم است.

و ده‌ها دلیل دیگر که می‌تواند این لیست را بسیار بزرگ‌تر کند.

روش‌های مهاجرت به عمان؛ با کدام روش برویم؟

خوشبختانه به دلیل اینکه روابط تهران و مسقط در سال‌های گذشته یک رابطه سیاسی مبتنی بر دوستی بوده، روش‌های مهاجرت به این کشور عربی برای ایرانیان منطقی‌تر از سایر کشورهای حوزه خلیج فارس است و سختگیری‌های زیادی در این روش‌ها به چشم نمی‌خورد.

روش‌های مهاجرت به عمان را به‌صورت تیتروار معرفی کرده‌ایم و سپس هرکدام را به‌صورت ساده و کوتاه توضیح داده‌ایم:

 • مهاجرت از طریق تحصیل به عمان
 • مهاجرت از طریق ازدواج به عمان
 • مهاجرت از طریق کار به عمان
 • مهاجرت افراد موفق و هنرمندان به عمان
 • مهاجرت به کشور عمان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق پناهندگی به عمان
 • مهاجرت از طریق همراه به عمان
 • مهاجرت توریستی به عمان

 

مسیر مهاجرتی شما در SIRBENEMI

یک روش رایج و پرطرفدار برای مهاجرت به عمان، مهاجرت کاری است. به جز کارهایی که طبق روال برای پرونده‌تان باید انجام دهید، یک کار پراهمیت، دریافت گواهینامه NOC است.

(گواهینامه NOC دیگر چیست؟ یک مدرک معتبر که نشان می‌دهد کارفرمای متقاضی شغل در کشور عمان، هیچ ممانعت و مخالفتی برای ورود شما به کشور عمان ندارد. دریافت این گواهینامه، مستلزم داشتن فاکتورهای گوناگونی از جمله مسائل سیاسی و اقتصادی کارنامه شماست.)

برای مهاجرت کاری به عمان می‌توانید از دو نوع ویزای کار استفاده کنید: ویزای استخدام (مختص افرادی که قصد استخدام شدن در عمان را دارند) و ویزای اقامت (برای استفاده همراهان و اعضای خانواده شما به عنوان متقاضی کار). استخدام مهماندار هواپیمایی عمان از جمله مشاغلی است که با ویزای استخدام امکان حضور دراین کشور برای مهاجران فراهم می‌شود.

مسیر اخذ اقامت کاری در عمان چقدر پیچیده است؟ به‌هرحال مهاجرت به هر کشوری، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. عمان هم از این قاعده مستثنا نیست. ما در موسسه مهاجرتی sirbenemi در این زمینه تجربیات زیادی داریم و پرونده‌های متعدد مهاجرتی را به سرانجام خوب رسانده‌ایم.

برای ما افتخار است که شما مورد موفق بعدی ما برای مهاجرت به عمان باشید؛ مشاوره با مشاورین باتجربه و آموزش‌دیده ما را از دست ندهید.

مسیر مهاجرتی شما در SIRBENEMI

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

در چه مشاغلی می‌توانیم در عمان کار کنیم؟

در مسیر اخذ اقامت کاری کشور عمان، یافتن شغل و مجاب کردن کارفرما به‌طورکلی مراحل طولانی دارد که باید طی شود. برای اینکه راحت‌تر و ساده‌تر و سریع‌تر بتوانید به عمان مهاجرت کاری کنید، لطفاً مطلب لیست مشاغل مورد نیاز عمان در سال 2023 را مطالعه کنید.


خبر خوب!
یک نکته مثبت برای ویزای کار عمان این است که بخش زیادی از هزینه‌ها به عهده کارفرمای متقاضی خواهد بود. این کارفرماست که باید کلیه هزینه‌های مربوط به شغل و همین‌طور سایر شرایط را تقبل کند.

توجه داشته باشید با توجه به اینکه عمان کارگران ایرانی را پذیرش نمی کند شما می‌توانید خیلی راحت با ثبت شرکت در عمان از امتیازاتی مانند اقامت قابل تمدید و همراهی با خانواده در این کشور بهره مند شوید.

مراحل مهاجرت کاری به عمان به‌صورت ساده!

برای تکمیل مراحل اخذ گواهینامه NOC، باید مراحل انگشت‌نگاری را هم در اداره پلیس عمان انجام دهید. (دقت کنید که کشور عمان یکی از امن‌ترین کشورهای دنیاست؛ لذا انجام این تدابیر برای غربالگری مهاجران به این کشور الزامی است و با جدیت پیگیری می‌شود.)

همچنین فرد مسئول استخدام باید گواهی‌ای ارائه کند که نشان دهد کارمندی که قصد استخدامش را دارد، سابقه ارتکاب جرم را نداشته باشد.

به‌صورت کلی توجه به آیتم‌های زیر در مسیر مهاجرت کاری به عمان باید در نظر گرفته شود:

 • سن قابل‌قبول برای نیروی کار بین 21 تا 60 سال است.
 • هزینه‌ای که برای دریافت ویزای کاری در نظر گرفته شده، حدود 20 ریال عمان است که البته ممکن است تغییر کند.
 • ویزای کاری عمان تقریباً سه ما بعد از تاریخ صدور مهلت دارد و پس از آن باید تمدید شود.
 • هزینه‌ای که بابت دیرکرد ماهانه تمدید ویزا باید پرداخت کنید، حدوداً 50 ریال عمان اعلام شده است.
 • نوع ویزای کاری کشور عمان، چند بار ورود است.

ویزای کاری مورد نظر اغلب به‌صورت دو ساله صادر می‌شود. درصورتی‌که نیاز است اعضای خانواده متقاضی هم همراهش باشند، باید ویزای اقامت مخصوص به خود داشته باشند.

نکته حائز اهمیت این است که با توجه به اینکه کارفرما در راستای پذیرش فرد در شغل مشخصی وارد شده است و تکمیل اطلاعات انجام داده، تغییر شغل پس از ورود به کار، دشوار است.

 

00905551625096

00905362006177

00989102449178

 

 

 

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن        معرفی بهترین کشورهای پناهنده پذیر سال 2024        ویزای برزیل       همه چیز درباره پی آر کانادا PR CANADA       مهاجرت به کانادا         وورک پرمیت کانادا